blogpost_almonds-3.jpg
خانه / بادام صادراتی / قیمت مغز بادام مامایی صادراتی در حال افزایش

قیمت مغز بادام مامایی صادراتی در حال افزایش

قیمت مغز بادام مامایی 09120774128

در سال ۹۷ قیمت مغز بادام مامایی افزایش چشمگیری نسبت به سال ۹۶ داشت. مهمترین علت نوسانات قیمت دلار و نوسان قیمت پسته بود. اما داستان قیمت بادام مامایی در سال ۹۸ بسیار متفاوت از گذشته است. این مقاله را دنبال کنید تا علت این داستان متفاوت را برای شما شرح دهیم.

خرید مغز بادام مامایی از باغدار

هرچند شرکت زرین بادام خود تولید کننده بادام مامایی ، بادام کاغذی ، بادام ربیع و بادام سنگی است اما مراکز فروش مغز بادام مامایی همچون شرکت زرین بادام با سیل مشتریان فراوانی از هند ترکیه کشورهای عربی روسیه و کشورهای اروپایی مواجه است.
پس طبیعی است که جهت تامین سفارشات مشتریان داخلی و خارجی خود با تامین کنندگان و باغداران عمده‌ بادام مامایی تعامل بسیاری داشته باشد.

 از همین جا از باغداران عمده بادام مامایی دعوت می کنیم که با مدیر فروش شرکت زرین بادام تماس بگیرند و با مذاکره با مدیر فروش یکی از تامین کنندگان عمده بادام مامایی شرکت باشند.
.
کشاورزان از جمله کشاورزان حاشیه زاینده رود استان چهارمحال و استان اصفهان زحمات بسیاری را در زمینه کشت و فرآوری بادام متحمل می شوند. پس طبیعی است که باید بتوانند محصولات خود را به راحتی فروشنده عرضه نمایند و در قبال زحمات خود قیمت مناسبی را بر روی محصولات خود دریافت کنند.

خرید عمده مغز بادام مامایی 09120774128

به همین خاطر شرکت زرین بادام از کشاورزانی که دارای بادام با کیفیت مامایی هستند و قیمت متعادل را روی بادام خود انتظار دارند دعوت می کند که محصول خود را به این شرکت عرضه نمایند.

فروش عمده مغز بادام مامایی

اگر به دنبال فروش عمده مغز بادام مامایی هستید و میخواهید مرکزی را پیدا کنید که به صورت عمده مغز بادام مامایی را از آن دریافت نمایید باید آنرا در استان چهارمحال و بختیاری جستجو کنید. در سال های اخیر بیشترین تولید بادام مامایی در حاشیه زاینده رود استان چهارمحال و بختیاری بوده است. در سال ۹۶ حدود ۲۴ هزار تن بادام در این استان تولید شد که ۶۵ درصد آن را رقم مامایی صادراتی تشکیل می‌داد. در سال 1400
به علت حجم بالای بادام مامایی در استان و رقم بالای قیمت بادام مامایی بیشترین فروش مغز بادام این استان به تاجران هندی و ترکی و عربی است. فروش داخلی این بادام چشمگیر نیست اما فروش خارجی آن بسیار عالی است.

فروشگاه مغز بادام مامایی 09120774128شرکت زرین بادام همه روزه با تاجران ایرانی و خارجیی در تماس و روبروست که مایلند مغز بادام مامایی را به شکل عمده از این شرکت دریافت و آن را در بازار خارج عرضه نمایند.
ما در شرکت فروش عمده مغز بادام مامایی را به همراه بسته بندی شکیل انجام می دهیم. تمام فرآیند خریدبادام، پوست گیری ، سرتینگ و بسته بندی و ارسال آن نیز به عهده شرکت میباشد. پس با خیال راحت با شرکت تماس بگیرید و سفارش خود را در هر تناژی که هست ارائه نمایید و آن را تحویل بگیرید.

قیمت مغز بادام ایرانی در حال افزایشتولید کننده بزرگ مغز بادام

در مورد آمار تولیدکننده بزرگ مغز بادام می توان به سهم آمریکای شمالی با درصد 63.9 در جایگاه اول رسید. در سال های گذشته میلادی میزان صادرات بادام به طور کلی ارزش آن 4.3 میلیارد دلار داشته است.

طبق اخرین بررسی ها و گزارشات ارزش صادرات بادام ( چه به صورت مغز و چه به صورت پوست) در کشورهای برتر تولید کننده آن با 6.3 میلیارد دلار بوده است.

تولید عمده مغز بادام در کشورهای نمونه آمریکای شمالی و اسپانیا و استرالیا موجب می شود فرصت های صادراتی مغز بادام در این کشورها نیز بیشتر گسترش یابد. اروپایی ها با آمار 17.2 در جایگاه دوم قرار دارد. و رتبه بعدی در اختیار آسیا می باشد.

قیمت مغز بادام ایرانی در حال افزایشفرایند تولید مغز بادام با بادام شکن

در سالیان گذشته فرایند تولید مغز بادام با دست و چکش صورت می گرفت که کاری وقت گیر و با هزینه های کارگری زیاد اتفاق می افتاد. اما با پیشرفت علم استفاده از تکنولوژی دستگاه های بادام شکن متنوعی ساخته و تولید و به بازار عرضه شد.

کاربرد دستگاه بادام شکن خارج کردن مغز بادام در حجم و تعداد زیاد است.

آمار میانگین هر تن بادام 330 کیلوگرم مغز بادام می باشد. حجم مغز خرد شده حدودا 100 تن براورد می شود.

ارزش ریالی حاصل از مغز بادام خرد شده به ازای هر کیلو400 هزار تومان است این درحالی است که مبلغ تلف شده توسط دستگاه های بادام شکن سنتی چیزی حدود 40 میلیارد تومان محاسبه شده است که نتیجه ای جز هدر رفتن سرمایه های ملی ندارد.

قیمت مغز بادام ایرانی در حال افزایشصرفه جویی اقتصادی در تولید مغز بادام

با بهره گیری از دستگاه بادام شکن صنعتی می توان به صرفه جویی اقتصادی در تولید مغز بادام رسید. هزینه ی حاصل از هرکیلو مغز بادام در سال های اخیر به طور میانگین 500 هزار تومان قیمت گذاری شده است.

اختلاف قیمت 400 هزار تومانی بابت مغز بادام سالم و مغز بادام خرد شده وجود دارد به طوری که مغز بادام خرد شده مبلغی حدود 100 هزار تومان خرید و فروش می شود.

نتیجه استفاده از بادام شکن صنعتی به این صورت روی می دهد که در 10 کیلو مغز بادام در کار با بادام شکن مخروطی به صورت سالم مغز می شود و با دقت در تفاوت قیمت محاسبه شده بین مغز سالم و خرد از هر تن بادام 4 میلیون تومان صرفه جویی اقتصادی می شود.

بنابراین با به کارگیری سورتینگ شاید این رقم به پنج میلیون و دویست هزار تومان در هر تن بادام برسد.

قیمت مغز بادام ایرانی در حال افزایشفراوری بهینه بادام مامایی در بام ایران

همان طور که گفته شد در طی 10 سال گذشته شهرکرد با توسعه سطح زیر کشت بادام و گسترش برداشت بادام مامایی به عنوان رتبه اول تولید بادام کشور را از آن خود کرده است.

همین مساله بستر صادراتی بادام را در قطب تولید فراهم کرده است به گونه ای که سالانه بیش از 24 هزار تن بادام از محصول استانی تولید و صادر می شود.

از 14 هزار هکتار باغ بادام بیشترین بادام مامایی از شهر بن و سامان تولید می شود. اما نکته مهم در این است سهم عمده ای بادام تولیدی به صورت خام خریداری و وارد بازار کشورهایی همچون هند می شود.

متاسفانه کمبود و یا فقدان صنایع تبدیلی عامل سواستفاده تجار هندی از بازار بادام مامایی در بام ایران گردیده است.

یکی از راهکارهای جلوگیری از خام فروشی استفاده از فرآوری بهینه بادام مامایی در بام ایران است. به طوری که خام فروشی بادام با کمک توسعه کشاورزی به تبدیل شدن بادام به فراوری های متنوع خدمت رسانی می کند.

احداث شهرک تخصصی فراوری بادام عامل مساعدی برای رشد اشتغال و کاهش سواستفاده هندی ها از بازار بادام مامایی می باشد. قرار است نخستین شهرک فراوری در دو کیلومتری شهر سامان در نزدیکی کوه برمه تاسیس شود.

قیمت مغز بادام ایرانی در حال افزایش

قیمت مغز بادام مامایی سال 1400

گفته شد که نوسان بسیار زیادی در سال ۹۷ در قیمت مغز بادام مامایی ایجاد شد. اما احتمالا قیمت بادام مامایی در سال ۹۸ نیز دچار افزایش زیادی شود. علت آن را دیگر نباید در نوسانات قیمت ارز و کمبود پسته جستجو کرد. چرا که احتمال این نوسانات در سال ۹۸ بسیار کم است.
اما یک علت بسیار مهم وجود دارد که احتمال افزایش قیمت مغز بادام مامایی را بسیار بالا می برد و آن سرمازدگی درختان بادام به شکل گسترده در حاشیه زاینده‌رود استان چهارمحال و بختیاری است.

خرید عمده مغز بادام مامایی 09120774128درخت بادام مامایی بسیار به سرما حساس است. اگر درجه برودت هوا در نیمه شب از منفی ۲ درجه پایین‌تر برود احتمال سرمازدگی درختان بادام مامایی به شدت بالا می رود.

در بهار 98 هرچند با بارندگیهای بسیار عالی رو به رو بودیم اما برودت هوا نیز بسیار احساس شد. بسیاری از باغات درختان بادام مامایی دچار سرمازدگی شدند. پس طبیعی است که در سال ۹۸ با کمبود بادام مامایی در بازار روبرو باشیم و همین باعث افزایش قیمت مغز بادام مامایی خواهد شد.
اگر در اردیبهشت ماه در حال مطالعه این مقاله در مورد قیمت مغز بادام مامایی صادراتی هستید به شما توصیه می کنیم که هر چه زودتر سفارش خود را جهت خرید مغز بادام مامایی به شرکت زرین بادام ارسال نمایید. به علت اینکه قیمت مغز بادام مامایی بعد از اردیبهشت ماه افزایش بسیار زیادی خواهد داشت.

در سال 1400 به دلیل سرمازدگی میزان برداشت بادام مامایی تنها به اندازه 40 درصد از برداشت سال 99 ختم شد.

صادرات مغز بادام مامایی

به دلیل مرغوبیت مغز بادام مامایی نسبت به بادام های دیگر متقاضی زیادی در کشورهای خارجی برای خرید مغز بادام مامایی ایرانی وجود دارد. همین مسئله صادرات مغز بادام مامایی را به شکل چشمگیری بالا برده است. بیشترین ارزآوری کشور از بادام مربوط به صادرات مغز بادام مامایی به هند است.

صادرات مامایی ۱۰کیلویی ۰۹۱۲۰۷۷۴۱۲۸بارها تاکید کرده ایم که کشور نباید به خام فروشی مغز بادام مامایی و مغز بادام های دیگر اکتفا کند بلکه باید صنایع تبدیلی را به خصوص در استان چهارمحال احداث نمایند تا این محصول استراتژیک با ارزش افزوده فراوان به کشورهای دیگر صادر شود.

متقاضیان مغز بادام مامایی در کشورهای دیگر به شرح زیر می باشند :

  • هند
  • ترکیه
  • روسیه
  • کشورهای اروپایی
  • کشورهای عربی

قیمت مغز بادام ایرانی در حال افزایشویژگی های بازاری پسته بادامی

از آنجایی که ایران از معروف ترین تولیدکنندگان پسته در دنیا به شمار می رود توجه به ویژگی های بازای پسته بادامی ضروری است. پسته ایرانی از نظر ارقام 70 رقم شناسایی شده است.

پسته بادامی در ابتدا میوه درختان پسته باغات قدیمی زرند کرمان بوده است. از نظر شکل ظاهری به دو دسته پسته بادامی و فندقی دسته بندی می شود پسته بادامی شکلی بلند و کشیده دارد.

پسته بادامی جز دسته پسته های ارزان قیمت به حساب می آیند. فیض آباد به عنوان قطب تولید پسته بادامی شهرت دارد و رنگ پسته آن شبیه بادام کرم رنگ می باشد. کاربرد آن در مصارف قندی و در شیرینی پزی و کیک پزی است. شرکت زرین مغز خرید فروش صادرات پسته بادامی را در راستای فعالیت های نوین خود قرار داده است.

مرکز خرید فروش صادرات مغزبادام ایرانی ؛

شرکت زرین مغز

*جهت خرید ، فروش و صادرات این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید*:
شرکت زرین
مدیرفروش: 09120998358
تلفن شرکت: 02128427476
فکس: 02128427476
آدرس اینستاگرام: @zarinbadam
آدرس سایت: www.zarinmaghz.com
ایمیل: zarincomp@gmail.com

مطلب پیشنهادی

پسته خام عمده

فروش پسته فندقی صادراتی | شرکت صادرات پسته

شرکت زرین مغز در فروش پسته فندقی صادراتی به صورت حضوری در رفسنجان و فیض …

دیدگاهتان را بنویسید

تماس بگیرید تماس با ما واتساپ اینستاگرام