blogpost_almonds-3.jpg
خانه / انواع بادام / تولید بادام ایرانی با کیفیت و خرید آن در شرکت زرین بادام

تولید بادام ایرانی با کیفیت و خرید آن در شرکت زرین بادام

تولید بادام ایرانی با کیفیت و خرید آن در شرکت زرین مغز انجام می گیرد.کار ما تولید بادام ایرانی با کیفیت و خرید آن است.

تولید انواع بادام ایرانی در چند سال گذشته  با فراز و نشیب هایی در تولید وکشت داخلی بادام ایرانی همراه بود در سال 2016 رتبه تولید بادام درختی در ایران با افزایش زیادی همراه شد و کشور ایران  رتبه پنجم تولید کننده بادام را در اختیار داشت .

وجود سرمازدگی شدید در چند سال گذشته  یکی از عوامل اصلی در حجم تولید سالانه بادام در کشور بود که در جایگاه صادارات و نوسان قیمت بادام تاثیری زیادی داشت.
از عوامل دیگر کاهش حجم تولید سالانه ، عدم  دانش کافی کشت بادام در شرایط مختلف بود . اما رفته  رفته  با افزایش اگاهی و راهکارهای کشت بادام با کیفیت ، کاشت نهال های با کیفیت  ، ایجاد کشاورزی مدرن و نوین و همچنین  محافظت  نهال های بادام در برابر سرما منجر به  افزایش تولید بادام در دو  سال گذشته شد .

تولید بادام ایرانی 09120774128

علاوه بر این اعتبار و ارتقا بخشیدن تجارت بادام انگیزه های بیشتری برای کشت بیشتر بادام از سوی باغداران شد با حمایت دولت در چند سال گذشته و حمایت از تولید داخلی و باغداران داخلی  و ایجاد مراکزی فعال در حیطه خشکبار که تعامل مستقیم با باغداران کشت بادام داشتند منجر به افزایش تولید بادام با کیفیت در دو سال اخیر  گردید .

شرکت زرین مغز از جمله مراکزی فعالی بود که با ارتباط مستقیم با باغداران و حمایت از بادام با کیفیت داخلی تاثیر مثبتی در تولید انواع بادام و مرکزی برای خرید مستقیم انواع بادام در کشور گردید

افتخار ما این است که از تولید سالانه حدود ۲۰۰ هزار تن بادام در ایران سهم خوبی را داشته باشیم. همچنین در خرید بادام با کیفیت ایرانی و فروش و صادرات آن به متقاضیان داخلی و خارجی این سهم متنابه باشد.

تولید کننده درخت بادام ایرانی و خرید آن آشنایی با ویژگی های درخت بادام ایرانی

برای بهره برداری بهتر و جامع تر از بادام لازم است آشنایی با ویژگی های درخت بادام ایرانی صورت پذیرد.

نام علمی درخت بادام Prunsdulsis است که باید توجه کرد بادام درخت میوه ای است که مغز آن حقیقی نیست بلکه تشکیل شده از شفت هایی است که یک پوسته بیرونی و یک لایه پوششی درونی محکم دارد .

درخت بادام از گل سرخ سانان Rosales  و گروه گلسرخیان رزاسه Rosaceae ( درختان زردآلو، آلو، سیب، هلو، ازگیل) از جمله آنها نیز می باشند.

درخت بادام به طور تقریبی تا ارتفاع 5 الی 10 متر رشد می کند. بادام در مکان های مختلف دنیا کاشته می شود و ریشه اصلی بادام به سرزمین های خاورمیانه و جنوب آسیا مربوط می شود.

تکثیر درخت بادام

شیوه تکثیر درخت بادام

تکثیر درخت بادام به چند روش شکل می گیرد که شامل موارد زیر است :

1-کاشت بذر و دانه :

بهتر است بذر خام باشد و عملیات فراوری و حرارت ندیده باشد. بذرها باید 12 ساعت خیس شده باشد سپس درون خاک پیت ماس به مدت دوماه و دردمای 4 درجه قرار می دهند.رطوبت کافی برای برای خاک لازم است. بذرها را باید در عمق 6 الی 7 سانتی متری خاک کاشته شوند.

2-کاشت نهال:

روش قلمه گیری و یا کاشت بذرها و یا با خرید گلخانه ای می شود نهال درخت را به بار نشاند.

3-قلمه گیری

جالب است قلمه ها به طول 12 الی 15 سانتی متر ازدرخت فصل بهار و تابستان تهیه شود.قلمه های جوان و سبز برای قلمه گیری مناسب است.به کمک ترکیب خاک برگ و ماسه  محیط مناسبی برای کاشت قلمه ها فراهم کنید.سپس آبیاری قلمه ها را شروع کنید.

اصولا قلمه ها با گذشت یک ماه شروع به ریشه کردن می کند. با تبدیل شدن قلمه ها به نهال کوچک آن ها را می توان به باغچه منتقل کرد.

4- کاشت نهال بادام

در آغاز باید مکانی مناسب با نورگیری عالی برای کاشت درخت بادام انتخاب کرد.گودال متناسب با سایز نهال ها حفر کنید.چاله باید ازریشه درخت بزگتر باشد تا محل رشد آن به راحتی فراهم شود. برای ریشه پراکنی بهتر مقداری ماسه به خاک اضافه کنید.

تولیدکننده بادم ایرانی با کیفیت و خرید آن از شرکت زرین مغزبهترین نژاد بادام ایرانی

از انواع درخت بادام، بهترین نژاد ایرانی آن بومی مناطق گرم و خشک آسیای غربی بوده است. بادام از گروه درخت میوه مناطق معتدل گرم بوده و نسبت به سرمای شدید حساس می باشد.

در بخش نیریز فارس و قسمتی از مناطق آذربایجان پدیده ریزش شکوفه های بهاری تحت تاثیر سرما اتفاق می افتد.

اخیرا برخی از ارقام بادام دیرگل برای استفاده از در برابر سرمای دیررس به کار گرفته می شود. اما نکته اصلی این است که باید در هر منطقه متناسب با اقلیم و آب و هوای آن بخش،  بادام مناسب تولید و کشت شوند. در واقع بهترین نژادهای بادام در مناسب ترین موقعیت های تولید به نهایت رشد و باردهی خود خواهند رسید.

در مقابل ارقام بادام خودناسازگار گونه ای دیگر از بادام ایرانی است که مانند نون پاریل ( non pariel ) عقیم می باشد و برای به بار نشستن به ارقام گرده زا نیاز دارند. در انتخاب گرده زا باید دقت نمود که از بادام های مغز تلخ استفاده نشود.

تولیدکننده درخت بادام ایرانی باکیفیت و خرید آن از شرکت زرین مغزتولید بادام ایرانی با کیفیت

ایران با ۲۰۰ هزار تن تولید بادام با کیفیت، پنجمین تولیدکننده بادام در دنیا است.

در سال بیش از دو میلیون تن بادام در جهان تولید می شود. کشورهای دیگری همچون آمریکا، اسپانیا، سوریه و ایتالیا رتبه های بالاتری در تولید بادام نسبت به ایران در جهان دارند.
بیشترین برداشت بادام در کشور:

استان های زیر بیشترین تولید و برداشت بادام را در ایران دارند:

 • چهارمحال و بختیاری
 • خراسان شمالی
 • خراسان جنوبی
 • خراسان رضوی
 • آذربایجان شرقی
 • فارس
 • کرمان
 • مرکزی
 • زنجان
رتبه اول تولید بادام در کشور:

در روستاهای واقع در منطقه حاشیه زاینده رود زیر نظر شهرستان های بن و سامان در استان چهارمحال و بختیاری بیشترین میزان برداشت بادام را در کشور انجام می گیرد.
وسعت باغات این استان ۱۲ هزار هکتار است که میانگین برداشت بادام در هر هکتار آن دو تن اعلام شده است.
۸۰۰۰ باغدار این استان با تولید ۲۰ درصد از بادام ایران همچنان رکورددار تولید بادام در کشور هستند.

بنابراین می توان حاشیه زاینده رود استان چهارمحال و بختیاری به مرکزیت شهرکرد را قطب تولید بادام درختی آبی کشور نامید.

تا سال ۹۷ این استان در دوازده سال متوالی همچنان رتبه اول تولید بادام در کشور را دارابوده است.
سالانه بیش از ۲۴ هزار تن انواع بادام در این استان تولید می شود.

ارقام مختلف بادام تولیدی در استان چهارمحال:
 • بادام مامایی
 • بادام کاغذی
 • بادام شاهرودی
 • بادام سنگی
 • بادام ربیع
 • بادام کوهی
 • بادام تلخ

در میان انواع بادام های تولیدی استان چهارمحال بیشترین تولید بادام مربوط به بادام مامایی و بادام کاغذی است.
بیش از ۵۰ درصد بادام تولیدی شهرکرد رقم مامایی است و پس از آن تولید بادام کاغذی بیشترین میزان را به خود اختصاص داده است.
استان های دیگری که در تولید بادام به آنها اشاره شد عمدتاً به تولید بادام سنگی می پردازند.
هر چند در استان چهارمحال نیز تولید بادام سنگی همیشه بوده است.

شرکت زرین بادام افتخار دارد که تولید کننده بادام با کیفیت ایرانی در استان چهار محال و بختیاری است و می‌تواند از تولید به مصرف نیاز مشتریان داخلی و خارجی خود را تأمین نماید.

تولید و فروش انواع بادام

مشکلات تولید و فروش انواع بادام

دانستن مشکلات تولید و فروش انواع بادام و فراز و نشیب های ان در تاثیر بسزایی در تجارت هدفمند و تولید بهتر بادام ایرانی درجه یک و فروش ان ایجاد می کند

از انجایی که استان چهار محال به عنوان مرکزی اصلی کشت و تولید بادام شناخته می شود و بیش از پنجاه در صد ان بادام مامایی می باشد و در چند سال گذشته میانگین 23 هزار تن بادام کشت وتولید شده اما این فرایند با فراز و نشیب های گوانگونی همراه بود

از مشکلات اصلی در تولید بادام مامایی عدم اگاهی از بازار هدف در فروش بادام مامایی بود از انجایی که بادام مامایی یک محصول کمتر شناخته شده در کشور می باشد میزان سود ناشی از صادارات نسبت به فروش بادام مامایی در بازار داخل بیشتر بوده است .

سه مشکل عمده تولید کنندگان بادام:

از عوامل دیگر در مشکلات تولید انواع بادام به ویزه بادام مامایی

۱) سود کم کشاورزان از فروش بادام:
تولید بادام یک فعالیت بسیار پر زحمت است.
علاوه بر زحمات فراوان بادام هزینه تولید بسیار بالاست.
باغداران و تولید کنندگان بادام مجبورند شش ماه را به پرورش و نگهداری درخت بپردازند.
در این ۶ ماه کارهای طاقت فرسایی همچون آبیاری، کوددهی، هرس، مراقبت از سرمازدگی، برداشت محصول، پوست کنی و خشک کردن بادام را انجام می دهند.
در نهایت محصول بادام با پوست یا مغز بادام را به دلالان و تاجران می فروشند.
اما متاسفانه میزان سودی که کشاورزان علارغم زحمات فراوانی که می برند بسیار بسیار کمتر از سودیست که عاید تاجران و دلالان داخلی و به خصوص خارجی می شود.

۲) فقدان برندسازی بادام برای تولید کنندگان اصلی:
باید بسیار صریح این مطلب اعلام شود که متاسفانه دلالان و تاجران خارجی بادام، قیمت بادام به خصوص قیمت مغز بادام مامایی را تعیین می کنند و معمولا کوتاه ترین دیوار در اینجا تولید کنندگان و کشاورزان بادام هستند.
مغز بادام مامایی گاهی با ۴ برابر قیمت خریداری شده از کشاورز عمدتا به هند صادر می‌شود.

۳) نبود صنایع تبدیلی:
فرایند فراوری بادام از پوست کنی و جداکردن مغز آن تا ارسال به خارج نیازمند مکان خاص نزدیک به محل تولید بادام است.
تاسیس شهر اختصاصی برای این منظور به خصوص در حاشیه زاینده رود می تواند به حل این مشکل کمک کند.

تولید بادام ایرانی 09120774128

خرید بادام با کیفیت ایرانی

در قبال تولید بادام با کیفیت ایرانی ، باید افراد و شرکت‌هایی باشند که خرید بادام با کیفیت ایرانی را در راس برنامه های خود داشته باشند.
طبیعی است که همه کشاورزان تولید کننده نمی‌توانند خود در زمینه خرید و فروش بادام به خوبی فعالیت نمایند.

به خصوص صادرات مغز بادام مامایی به کشورهای همچون هند و ترکیه یک فعالیت بسیار تخصصی است و نیازمند تخصص و تجربه و وقتی فراوان است.

شرکت های مختلفی در زمینه خرید بادام ، فروش مغز بادام ایرانی و صادرات آن به کشورهای دیگر فعالند.
برخی از این شرکت ها همانند شرکت زرین بادام، خود تولیدکننده بادام نیز هستند. اما مشکلاتی سر راه تجارت بادام ایرانی قرار دارد.

عرضه  و تولید انواع بادام ایرانی

عرضه و تولید انواع بادام ایرانی درجه یک

عرضه  و تولید انواع بادام ایرانی با کیفیت از فعالیت های اصلی سازمان ها ،مراکز یا کارخانه جاتی است که در حیطه خشکبار در داخل کشور فعالیت دارند .

در ایران انواع گوناگون بادام، تولید و عرضه می شوند که بعضی از ان ها جنبه صاداراتی دارند .
خشکبار های کشت و تولید شده در ایران عمدتا محصولات با کیفیت و شناخته شده ای در دنیا هستند نظیر بادام زمینی ، انواع بادام درختی که شامل بادام سنگی ،کاغذی، مامایی و..می باشند که هر کدام جنبه های گوناگونی تجاری مختلف در بازار خارجی و داخلی دارند .

در سال بیش از دو میلیون تن بادام در جهان تولید شد. کشورهای دیگری همچون آمریکا، اسپانیا، سوریه و ایتالیا رتبه های بالاتری در تولید بادام نسبت به ایران در جهان دارند.

در ایران استان های خراسان شمالی ، جنوبی و رضوی ، استان اذربایجان شرقی ، فارس ، کرمان  و به ویزه استان چهارمحال بختیاری از بیشترین نقاط تولید بادام ایرانی با کیفیت در چند سال اخیر هستند که استان چهارمحال بختیاری در جایگاه نخست قرار دارد

از دلایل اصلی شرکت های که به عنوان عرضه کننده بادام شناخته می شوند تامین  تقاضای مشتریان  برای  خرید انواع بادام می باشد و در این سو شرکت هایی موفق ترند که خود تولید کننده انواع بادام هستند و با کشاورزان و باغداران در ارتباط مستقیم و پایدار هستند و ضمن تهیه محصول با کیفیت از کشاورز و تولید بادام با کیفیت سبب اطمینان محکمتری برای متقاضیان ای که قصد خرید عمده  انواع بادام را دارند  می شود

شرکت زرین مغز نیز در راستای همین گام برای تاثیرپذیری بیشتر و اطمینان تاجران و متقاضیان بادام به عنوان تولید کننده و عرضه کننده انواع بادام ایرانی فعالیت قابل قبولی در چند سال اخیر داشته است .

شرکت تولید و خرید بادام ایرانی

در حوزه خرید و فروش بادام و مغز بادام شرکت های مختلفی در حال کارند.پیشنهاد ما این است که با شرکت هایی وارد تجارت بادام شوید که خود تولید کننده بادام باشند.

خرید انواع بادام ایرانی در چند سال اخیر با افزایش زیادی همراه بوده است انواع بادام ایرانی از جمله محصولات با کیفیت و شناخته شده در دنیا بوده که کاربردهای تجاری گوناگون در صنایع مختلف دارد .

بادام درختی یکی از محصولاتی است که گروهای مختلف تجاری با ان سرکار دارند از مغز بادام برای تولید انواع مختلف خوراکی های مغز دار نظیر کیک ، شکلات و شیرینی و همچنین مکمل های غذایی استفاده های زیادی می شود

در تولید دارو روغن بادام و مغز بادام کاربرد های گوناگون برای تولید انواع داور های مختلف دارند

صرفه نظر از جنبه های تجاری بادام در مصرف خوراکی بادام هایی با کیفیت کمتر در تولید جلا دهندها ، براق کننده و تولید انواع پلاستیک کابرد دارد از پوسته سخت بادام نظیر پوست بادام سنگی در صنایع نجاری نظیر ساخت کامپوزیت و نئوپان و همچنین تولید انواع لاک و کرم  در صنایع ارایشی کابرد دارد

همین خواص تجاری گوناگون بادام در حیطه های مختلف منجر به سرمایه گذاری و توجه ویژه تاجران در تجارت و خرید و فروش بادام گردیده و تاجران را مجاب به سوق دادن به سمت شرکت هایی داده است که به عنوان مرکز خرید انواع بادام ایرانی فعالیت دارند .

از جمله این شرکت ها می توان به شرکت زرین مغز اشاره کرد که با تولید انواع بادام و عرضه ان به عنوان یکی از مراکزی اصلی خرید و فروش انواع بادام گردیده است و امکان خرید مستقیم برای تاجران را فراهم کرده است

ما تولید کننده بادام هستیم و با تعامل خوبی که با تولید کنندگان دیگر داریم امکان تامین کل سفارشات فروش بادام داخل و صادرات بادام خارج را داریم.

صادارات انواع بادام ایرانی درجه یک09120774128

صادارات انواع بادام ایرانی درجه یک

یکی از فعالیت های شرکت های فعال در زمینه خشکبار در داخل  صادارات انواع بادام ایرانی درجه یک به کشورهای مختلف نظیر هند ،اورپای شرقی ، شمال اسیا ،ترکیه و کشورهای حوزه خلیج فارس به ویژخ عمان و امارات می باشد .

اما این نکته را در صادارات انواع بادام باید دانست که شناخت بازارهای های هدف و استفاده تجاری بادام در کشورهای گوناگون در کیفیت صادارات بادام ایرانی تا ثیر زیادی دارد .

به عنوان مثال بادام مامایی در کشور هند به صورت خام استفاده می شود و عمده بازار هدف ان عمده فروشی های خشکبار در ان کشور می باشد .

اما در ترکیه مصرف بادام مامایی به صورت خام و همچنین در شرکت های تولید مواد غدایی نظیر ساخت کیک های مغز دار استفاده می شود یا بادام مامایی و انواع دیگر بادام بخاطر شرایط اقیلمی و طبع متفاوت به صورت بادام های طعم دار ، روکش دار یا پروده استفاده می گردد که عمده متقاضیان اصلی آن در بازار هدف کارخانه جات تولید مواد غذایی یا کارگاه شوره و طعم دار کردن خشکبار می باشد

رتبه صادارات بادام ایران در چند سال اخیر افزایش قابل توجهی داشته و علی رغم مشکلات تحریم و فشارها و مشکلاتی که در صادارات بادام وجود داشته توانسته جایگاه نزدیکتری نسبت به کشورهای فعال در حیطه صادارات بادام نظیر اسپانیا و امریکا داشته باشد .

شرکت زرین مغز یکی از شرکت های پیشرو در صادارات عمده انواع بادام در چند سال اخیر است که با تولید وعرضه انواع بادام به عوان صادر کننده مستقیم انواع بادام در چند سال اخیر نقش مثبتی داشته است

قیمت روز انواع بادام ایرانی 09120774128

قیمت روز انواع بادام ایرانی با کیفیت

اطلاع از قیمت روز انواع بادام ایرانی با کیفیت ،  تاثیر زیادی در خرید مطمعن تر و تجارت با کیفیت تر برای متقاضیانی که به دنبال قیمت بادام ایرانی درجه یک هستند ایجاد می کند .

بادام یکی از محصولات لوکس و شناخته شده تجاری بوده که همیشه قیمت بالاتری نسبت به سایر خشکبارهای مغز دار دارد  .

قیمت بادام هیچگاه روند ثباتی را دنبال نکرده و عوامل زیادی نظیر سرما و برودت هوا ، کاهش حجم تولید باعث افزایش قیمت انواع بادام گردیده هست.
از عوامل تاثیر گذار دیگر قیمت بادام به ویژه قیمت بادام مامایی، کیفیت بادام است مسلما مغز بادام درشت روشن تر و یک دست تر بودن مغز بادام و میزان دو قولو بودن بادام نشانه با کیفیت تر بودن بادام و افزایش قیمت ان نسبت به سایر بادام ها می باشد .

برای اطلاع از روند قیمتی بادام ایرانی می توانید با شرکت زرین مغز در ارتباط باشید و ضمن اطلاع از قیمت انواع بادام ایرانی درجه یک و سایر محصولات دیگر فرصت خرید انواع بادام ایرانی با بهترین قیمت را داشته باشید.

صادرات پوست سبز پسته 09120774128

فواید پوست سبز پسته تازه

حتما تا به حال شنیده ایم که برای پسته و مغز پسته خواص و فواید سرشاری لحاظ شده است اما این بار قصد بررسی فواید پوست سبز پسته تازه را داریم.

پوست پسته تازه مقوی معده می باشد. به نقل از یک متخصص تغذیه می توان اذعان کرد که پوست پسته تازه به عنوان مربا قابل مصرف می شود که دردهای معده را تسکین می بخشد.

پسته دارای ویتامین های B 1 و E و املاح معدنی نظیر پتاسیم، فسفر و آهن می باشد. مقادیر انرژی پسته شامل660 کیلوکالری، کلسیم 70میلی گرم و فسفر 476 میلی گرم و 2.5 میلی گرم ویتامین E است که این ویتامین ها در پسته موجب تقویت سلول های عصبی می شود .

ویتامین E از قوی ترین نوع آنتی اکسیدان ها می باشد که زمینه تقویت چشم و سیستم ایمنی بدن را بهبود می بخشد.

بررسی ها در سال های اخیر نشان داده است مصرف پسته درتنظیم ضربان قلب و کنترل سطح فشار خون تاثیرات چشمگیری دارد.

اثر دارویی پسته در تغذیه بیانگر این است که در درمان بیماری ها نیز می توان از پسته استفاده نمود. از نظر طب سنتی نیز پسته معالجه گر سرگیجه و رنگ پریدگی و ضعف و کم خونی افراد می باشد. در بخش بیماری های دهان و دندان نیز به مدد پسته می توان به استحکام استخوان و دندان ها رسید.

داشتن اطلاعات علمی دقیق و به روز از فواید پوست سبز پسته تازه نیز کمک به خرید و فروش پسته و سایر فراورده های آن می نماید. شرکت زرین مغز پوست سبز پسته تازه را در سبد محصولات آجیلی نوین خود قرار داده است تا نیاز مشتریان در این حوزه را هم پاسخ دهد.

فواید پوست پسته تازه

 فواید و مزایای تجاری و خرید انواع پسته

در انتهای مقاله سعی برتاکید فواید و مزایای تجاری و خرید انواع پسته و اشاره ای به فواید پزشکی پسته پرداخت شده است.
خرید و فروش انواع پسته و تجارت آن یکی از تجارت های سوده در حیطه خشکبار بشمار میرود .

وجود مزایای گوناگون تجاری در خرید پسته مهمترین عامل در رونق و تقاضای این محصول می باشد

مغز پسته در صنایع خوراکی بیشترین استفاده را دارد تولید انواع بستنی با مغز پسته و تولید شکلات ، شیرینی از استفاده اصلی پسته در صنایع خوراکی است علاوه بر این در تولید انواع کالباس های مختلف و پروتین های دودی نظیر مرغ دودی از پسته استفاده می شود .

تاثیر همین مزایا، مراکزی زیادی را به سمت تولید انواع پسته و عرضه ان و خرید و فروش انواع پسته با کیفیت گردیده است .

در ایران انواع گوناگون پسته نظیر پسته رفسنجان ، پسته کله قوچی ، پسته اکبری و سایردیگر انواع پسته تولید می شود یکی از فعالیت های اصلی شرکت زرین نیز تولید انواع پسته با کیفیت و عرضه ان می باشد

مرکز خرید فروش صادرات بادام ایرانی؛

شرکت زرین مغز

*جهت خرید ، فروش و صادرات این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید*:
شرکت زرین
مدیرفروش: 09120998358
تلفن شرکت: 02128427476
فکس: 02128427476
آدرس اینستاگرام: @zarinbadam
آدرس سایت: www.zarinmaghz.com
ایمیل: zarincomp@gmail.com

مطلب پیشنهادی

شرکت تولید کننده بادام شرکت زرین 09120774128

شرکت تولید، فروش و صادرات بادام / قیمت بادام صادراتی ایرانی

شرکت تولید، فروش و صادرات بادام باید در تمام زمینه های مرتبط با بادام از …

دیدگاهتان را بنویسید

تماس بگیرید
error: Content is protected !!
ایمیل واتساپ اینستاگرام